GNK: Referendumi për Kushtetutën e Serbisë është përcjellur me mashtrime
Albeu.com
"Dëshmitarët dhe video-inçizimet tregojnë se shumë votues janë lejuar të votojnë pa dokumente identifikimi por gjithashtu kanë votuar edhe në emër të personave tjerë..."

Grupi Ndërkombëtarë i Krizave ka thënë se referendumi për Kushtetutën e Serbisë është përcjellur me mashtrime.

{nl}

"Numri i vëzhguesve të pavarur ishte i kufizuar ndërsa monitorimi efektiv ishte i mundshëm vetëm në 18 % të vendvotimeve," vlerëson Grupi Ndërkombëtarë i Krizave.

Shtuar më 31/10/2006, ora 09:33
Tage: arkiv
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori