Gjykohet ish-zedhenesja e Tribunalit te Hages
Albeu.com
Një prokuror u ka bërë thirrje gjykatësve të Tribunalit të Hagës të dënojnë një ish-zëdhënëse të tribunalit me një gjobë prej 21 milionë dollarëve për zbulimin e dy vendimeve të fshehta të gjykimit të ish-presidentit të Serbisë, Sllobodan Millosheviç.
Prokurori, Brus Mek Farlejn, tha se Florenc Hartman, ka zbuluar detaje të procesit në një libër dhe në një artikull, edhe pse ato ishin nën urdhërin e gjykatës për fshehtësi.
Shtuar më 03/07/2009, ora 22:17
Tage: arkiv

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori