Gjykata pezullon urdhrin për vizat, kërcënon ashpër Donald Trump
Presidenti i SHBA-ve, Donald Trump ka kërcënuar ashpër pak pasi Gjykata e Apelit në San Francisco pezulloi urdhrin e tij për emigracionin.

Ndërkohë, duke folur me gazetarët në West Wing, Trump e cilësoi vendimin e gjyqtarëve politik dhe ka kërkuar që vendimi të apelohet.

"Kjo është një situatë shumë serioze kështu që ne do ta ndjekim çështjen në Gjykatë", ka thënë Trump. /albeu.com/
Shtuar më 10/02/2017, ora 08:19

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori