Gjykata e Lartë dënon Berluskonin
Silvio Berlusconi
Katër vite burg është dënimi që ka marrë ish kryeministri italian Silvio Berluskoni për çështjen e "Mediaset". Vendimi është dhënë nga Gjykata e Lartë.

Ndërsa më tetë maj Gjykasta e Apelit ka konfirmuar vendimin e Shkallës së Parë për dënimin e tij me katër vite heqje lirie dhe pesë vjet ndalim të posteve publike.

Ish-kryeministri, i akuzuar për një shkelje fiskale prej 7,3 milionë eurosh të kryer duke manipuluar çmimet e filmave të blerë nga “Mediaset” është dënuar edhe me ndalimin për pesë vjet të mbulimit të posteve publike, dhe kjo trondit ekuilibrat delikate të qeverisë. /albeu.com/
Shtuar më 02/08/2013, ora 11:15

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori