Gjukanoviq i bindur në fitoren e pavarësisë së Malit të Zi
Albeu.com
Kryeministri i Malit të Zi, Milo Gjukanoviq, deklaroi në Bruksel se është i bindur plotësisht se në referendumin në Malin e Zi do të fitojnë idhtarët e pavarësisë.Shefi i diplomacisë evropiane, Havier Solana dhe kryeministri Gjukanoviq, u pajtuan se cfarëdo qoftë rrjedha e referendumit, marrëdhëniet e mira ndërmjet Serbisë dhe Malit të Zi duhet të vazhdojnë. rtk
Shtuar më 09/03/2006, ora 11:35
Tage: arkiv

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori