Gjukanoviç shpall fitoren, siguron 43 deputetë
Kryeministri malazias, Millo Gjukanovic, ka shpallur fitoren
në zgjedhjet e mbajtura ditë e sotme në Malin e Zi.

Gjukanovic ka siguruar 43 deputetë, bashkë me partnerët e partisë së tij DPS.

Fitoren DPS e ka shpallur para pak minutash, teksa një zyrtar ka
thënë se kjo parti do të udhëheqë edhe për një mandat me Malin e Zi, raporton Gazeta Express.

Parlamenti i Malit të Zi ka 81 ulëse dhe për të krijuar qeverinë duhet minimumi prej 41 ulëseve./Albeu.com/
Shtuar më 16/10/2016, ora 23:34
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori