Gjermania miraton buxhetin per vitin 2011
Albeu.com
Qeveria gjermane filloi diten e merkure me zbatimin e planit të kursimit që është miratuar nga koalicioni Cdu-Csu-Fdp, duke aprovuar buxhetin e vitit 2011 dhe planin e shpenzimeve për periudhën 2011-2014.
Për vitin e ardhshëm, Gjermania ka një buxhet prej 307 miliardë euro, që sheh reduktimin e shpenzimeve publike me 11 miliardë euro, krahasuar me atë të vitit 2010 (-3.8%). Ndërsa brenda vitit 2014, buxheti do të reduktohet në 301 miliardë euro.
Shtuar më 08/07/2010, ora 10:01
Tage: arkiv

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori