Gjermani, protesta kundër energjisë bërthamore
Mijëra njerëz kanë mbushur rrugët e Gjermanisë, për të protestuar kundër përdorimit të energjisë bërthamore. Shifrat e autoriteteve policore flasin për 50 mijë protestues në Berlin, ndërkohë që protestat po zhvillohen edhe në Hamburg, Mynih dhe Këln.

Thirrjet për ndalimin e përdorimit të energjisë bërthamore vijnë në kohën kur Japonia po përballet me krizën atomike, të shkaktuar nga katastrofa e 11 marsit.

Shtuar më 26/03/2011, ora 15:57

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori