Gjermani / Mijëra kurdë manifestojnë kundër Erdogan
Mijëra kurdë të Gjermanisë kanë manifestuar sot në Këln kundër presidentit turk, Recep Tayyip Erdogan.

Ky manifestim ka ardhur si pasojë e një ofensive të filluar kundër milicive kurde në Siri, si dhe kanë kërkuar lirimin e lirderit të tyre, Abdullah Ocalan që është i burgosur në Turqi që prej vitit 1999.

Në këtë manifestim ishin mbledhur rreth 30 000 persona, një shifër konform me parashikimet e organizatorëve, nga ana tjetër policia e Këlnit nuk ka konfirmuar asnjë shifër. /albeu.com/
Shtuar më 04/09/2016, ora 11:06

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori