Gjermani: Aksident zinxhiror i 259 automjeteve
Albeu.com
Gjithsej 259 automjete morën pjesë në një aksident zinxhiror në Gjermani, në të cilin u lënduan 66 persona, prej të cilëve dhjetë më rëndë. Aksidenti zinxhiror ka ndodhur të dielën pasdite në autostradën midis ...... Braunshvajgut dhe Pajnes në një trafik jashtëzakonisht të dendur për shkak të pushimeve vjetore.
Trafiku ka qenë i mbyllur deri sot në mëngjes, ndërsa në terren kanë dalë së paku 340 policë, zjarrfikës, shpëtimtarë dhe vullnetarë.
Fatkeqësia me siguri është shkaktuar për shkak të rrugës së rrëshqitshme, pasi pas shiut të dendur ka shkëlqyer dielli, gjë që ka verbuar vozitësit. /makfaks/
Shtuar më 20/07/2009, ora 17:31
Tage: arkiv

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori