Gjenerali amerikan kërcënon Rusinë: Do t'ju shkatërrojmë
Shefi i ushtrisë amerikane, gjenerali Mark Milley, ka paralajmëruar se SHBA-të janë të gatshme të shkatërrojnë armiqtë e tyre, deklaratë kjo që ishte drejtuar qartë ndaj Rusisë.

“Ushtria e Shteteve të Bashkuara pavarësisht sfidave që kemi, pavarësisht tempos tonë operacionale dhe gjithë asaj që jemi duke bërë, do t’ju ndalojë dhe do t’ju mund rëndë, ashtu siç nuk keni qenë të mundur më herët. Mos bëni gabime rreth kësaj”, ka deklaruar Milley.

Për më tepër, Milley ka thënë që konflikti i radhës do te jetë eksperienca më vdekjeprurëse që nga Lufta e Dytë Botërore dhe se do të përfshijë luftime në zona urbane të populluara.

Ai bëri të qartë qe po fliste për Rusinë, përderisa citoi një zyrtar të lartë rus i cili kishte thënë “Rusia mund të hyjë në luftë konvencionale në Evropë dhe ta fitojë atë”! /albeu.com/
Shtuar më 08/10/2016, ora 20:55

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori