Gjendet videoja e vrasësit të Martin Lutherit
Kanë kaluar 45 vjet nga vrasja e Martin Luther King në Memphis në korrik të vitit 1968 dhe pas një kohe kaq të gjatë del në dritë videoja e vrasësit së tij.

Videoja të tregon se tre muaj pasi Luther u vra dy policë zhveshin vrasësin James Earl Ray dhe e kontrollojnë. Duket si një film, por në fakt ka ndodhur me të vërtetë 45 vjet më parë. Pamjet e ngjarjes të bëra publike sot janë nga një video e zbuluar nga policia e Tennessee dy vjet më parë.

Sipas kërkuesve, hetuesit filmuan arrestimin e Ray për të shmangur që avokatët mbrojtës të akuzonin policinë se kishte kryer keq hetimet. /albeu.com/
Shtuar më 05/04/2013, ora 10:15

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori