Gjendet një thesar në bodrumin e teatrit
Pëlqej
Është gjetur një qyp me lira në bodrumin e teatrit “Cressoni” në Como të Italisë.

Qypi ishte i mbushur me monedha të vjetra romake. “Ende nuk dimë detaje të rëndësisë historike dhe kulturore të gjetjes.

Monedhat e gjetura janë transferuar në laboratorin e restaurimit Mibac në Milano, ku arkeologët dhe restauruesit do t’i shqyrtojnë ato.


Shtuar më 08/11/2018, ora 13:12
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori