Gingrich tërhiqet nga gara republikane
Ish-kreu i Dhomës së Përfaqësuese të Kongresit të Shteteve të Bashkuara, Newt Gingrich është tërhequr gara për zgjedhjet presidenciale që mbahen në muajin nëntor.


Pas kësaj tërheqje ai ka shprehur mbështetje ndaj Obamas duke e cilësuar atë si "presidenti më radikal majtist, në historinë amerikane". Në garën e republikanëve tashmë ka mbetur ish-guvernatori i Masaçusetsit, Mit Romny, i cili thuajse e ka të sigurt nominimin dhe kongresisti nga Teksasi, Ron Pol. /albeu.com/
Shtuar më 03/05/2012, ora 09:07

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori