Garda Kombëtare vendoset në kufi me Meksikën
Guvernatori i Arizonës, Dag Dusi tha sot se 225 ushtarë të Gardës Kombëtare u nisën për në kufirin SHBA–Meksikë.

Kjo lëvizja e ushtarëve ndodh pasi presidenti i SHBA-ve, Donald Trump u bëri thirrje trupave ushtarake për të luftuar trafikimin e drogës dhe imigracionin e paligjshëm.

Dusi njoftoi në Twitter se një Garda Kombëtare do të vendoset nesër në vijën kufitare. /albeu.com/
Shtuar më 09/04/2018, ora 22:09
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori