Gafa e televizionit shtetëror në Qipro për Vitin e Ri
Televizioni shtetëror i Qipros aksidentalisht ka transmetuar fjalimin e gabuar të presidentit të shtetit. Në sekondat e para pas mesnate, transmetuesi CyBC, ka transmetuar fjalimin e ish-presidentit Demitris Christofias i cili uronte për vitin 2013.

Teknikët e transmetimit e kanë vërejtur këtë gabim disa sekonda pas nisjes sw transmetimit, dhe e kanë ndërprerë programin për pak kohë, për ta zëvendësuar më vonë fjalimin e duhur të Vitit të Ri, që ka dhënë presidenti aktual Nikos Anastasiades.

Një gabim i njëjtë ka ndodhur edhe në Gjermani edhe në vitin 1987 pasi një televizion ka transmetuar urimin e kancelarit Helmut Kohl duke i uruar gjermanët për një vit të mbarë nw 1986 – në vend të urimit së tij për vitin 1987. /albeu.com/
Shtuar më 02/01/2014, ora 11:29

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori