Gadafi: Nuk kam frikë, jam i gatshëm për çdo betejë
Lideri i Libisë, Muamar Gadafi, ka dalë në një fjalim në Tripoli dhe ka deklaruar se nuk do të largohet po se është i gatshtshëm për çdo betejë. " Unë nuk kam frikë. Jemi gati për një betejë të shkurtër apo të gjatë, si do që të jetë. Sepse ne kemi një mbrojtje të fortë ajrore. " tha Gadafi përpara turmës.

“Në fund do të fitojmë ne dhe unë do të qëndroj këtu sepse kam të drejtë dhe nuk kam frikë nga avionët që mbjellin vdekje" ka shtuar koloneli.
"Të dalin kundër kolonializimit, bashkohuni dhe ju, sepse jemi duke pësuar një agresion të padrejtë. Dhe amerikan dhe europianët janë të nazistët e rinj" ka akuzuar Gadafi. /albeu.com/
Shtuar më 23/03/2011, ora 09:00

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori