Gadafi "forcon" lidhjet me Rusinë
Duket se Gaddafi po kërkon ndihmën e Rusisë apo po përpiqet të ndërmjetësojë dorëzimin e tij në këmbim të strehimit dhe paprekshmërisë. Ndërmjetësit e liderit të Libisë, Muammar Gaddafi, do të zhvillojnë bisedime me autoritetet ruse në Moskë.
Këto bisedime do të mbaheshin një ditë më vonë, por ato janë shtyrë për çështje teknike.

Kremlini ka refuzuar të njohë rebelët si pushteti legjitim në Libi dhe vazhdon të ruajë lidhjet formale më kolonelin Gaddafi. /albeu.com/


Shtuar më 17/05/2011, ora 12:06

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori