Fushata britanike “largohuni nga BE”, nën hetim për parregullsi financiare
Pëlqej
Abonohu për lajmet me e-mail:
E-maili juaj:      Tani, kontrolloni e-mailin tuaj dhe konfirmoni abonimin!
Ata që bënë thirrje që Britania e Madhe të largohet nga Bashkimi Evropian, janë nën hetim për parregullsi financiare.

Lajmi është konfirmuar edhe nga Komisioni Zgjedhor në Mbretërinë e Bashkuar.

Komisioni ka deklaruar se ka arsye legjitime për dyshim se është shkelur ligji në raportimin e donacioneve dhe shërbimve tatimore.

Fushta ‘Largohuni nga BE’ e themeluar nga milioneri britanik Aaron Bankat ishte mbështetur edhe nga lideri i partive anti-evropiane Nigel Faraz.

Kjo platformë e cila fitoi në referendumin e 23 qershorit është ende aktive në rrjetet sociale.

Shtuar më 21/04/2017, ora 21:21
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori
 
Negociatorët e lartë të BE-së, McAllister dhe Fleckenstein duke dalë nga zyrat e PD-së

Negociatorët e lartë të BE-së, McAllister dhe Fleckenstein duke dalë nga zyrat e PD-së