Fundi tragjik, si qëndruan për 15 orë në temperaturë -25 gradë viktimat brenda kamionit (FOTO & VIDEO)
Vdekje e ngadaltë dhe e tmerrshme. Këshu e kanë përshkruar ekspertet fundin tragjik te 39 personave brenda kamionit rruges teksa tentonin te mberrinin ne Angli.

Daily Mail duke iu referuar eksperteve shkruan se viktimat kanë pasur një vdekje të ngadaltë dhe të tmerrshme. 38 të rinj dhe një adoleshent kishin si denstinacion Mbretërinë e Bashkuar dhe vendosën të iknin atje në mënyrë ilegale.

Ata hipën në kamionin e drejtuar nga Mo Robinson, 25 vjeç, qe tashme eshte i arretsuar me dyshimin per vrasje. Ne fund te rruges te gjithe u gjeten te vdekur brenda kamionit.

Nga hetimet, ka dale se ata u perballen me temperaturat shume te uleta te frigorifereve ne kamionin qe transportonte biskota.

Mendohet se temperaturat brenda frigoriferit ka qenë -25 gradë celsius dhe kjo ka qene vdekjeprurese per gjithe emigrantet.
Thirrjet e tyre për ndihmë nuk u degjuan dot nga akush, as nga shoferi.

Keshtu ata kane bere me shume se 15 ore rruge ne ato tempretura e ne fund perfunduan te ngrire.
Publikohen pamjet e kamionit me 39 viktima, të gjithë emigrantë (FOTO LAJM)

Shtuar më 24/10/2019, ora 08:31

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori