Fukushima, tym në reaktorin 3
reaktorin numër 3 në Fukushima të japonisë është parë të dalë tym. Kjo ka detyruar autoritetet të evakuojnë të gjithë personelin. Ndërkohë kryeministri japonez Naoto Kan siguron dhe flet për progrese “të vogla, por deçizive” në tentativën për të rimarrë kontrollin e centralit bërthamor të Fukushimës. /albeu.com/
Shtuar më 21/03/2011, ora 10:19

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori