Francë, të arrestuarit planifikonin rrëmbime
Duke ju referuar burimeve të hetuesve Agjencia France Press njofton se disa prej të arrestuarve pak ditë më parë në Francë të dyshuar si islamikë dyshohet se planifikonin rrëmbimin e një gjyqtari hebre dhe disa personave të tjerë.

“Duket se disa nga ta planifikonin të kryenin rrëmbime, përfshirë një gjyqtar me emrin hebre”, kanë thënë burimet. Arrestimet e ekstremistëve në Francë vijnë pas sulmit të Muhamed Merahut, francezit me prejardhje algjeriane, i cili para se të vritej nga policia, pranoi se ka vrarë 3 ushtarë francezë, një civil dhe tre fëmijë hebrenj. /albeu.com/

Shtuar më 03/04/2012, ora 12:02

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori