Francë / Arrestohet 16 vjeçja, planifikonte sulm terrorist
Një vajzë 16 vjeçare nga Franca është arrestuar nga autoritetet për shkak se ka planifikaur një sulm terrorist.

Sipas policisë 16 vjeçarja nuk ka histori kriminale por, nga hetimet e kryera, policia ka zbuluar se ajo ishte administratore e një grupi në aplikacionin "Telegram" dhe dyshohet se ka bërë thirrje për sulme.

Ky aplikacion është përdorur nga dy personat që vranë priftin në Norman dy muajin e kaluar, transmeton "BBC". /albeu.com/

Shtuar më 10/08/2016, ora 13:06
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori