Franca përballë terrorizmit, Hollandë thëret shtabin e krizës
Pas vrasjes së 12 personave në revistën "Charlie Hebdo" nga dy persona të armatosur, Franca ka formuar urgjentisht një shtab të krizës kryesuar nga Francua Hollande.

Ky shtab po mban një mbledhje dhe në të janë të pranishëm personalitetet më të rëndësishëm politikë të Francës, që nga presidenti Hollande, kryeministri Manuell Vals, ministri i Jashtëm Bernard Cazeneuve dhe Ministri i Drejtësisë./albeu.com/
Shtuar më 09/01/2015, ora 17:11
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori