Franca nis sulmet para ajrore ndaj militantëve të ISIS në Irak
Pëlqej
Avionët ushtarakë francezë kanë kryer sulmet e para ajrore ndaj militantëve të Shtetit Islamik në Irak. Përmes një deklarate për mediat, zyra e presidentit Francois Hollande njoftoi se avionët kanë sulmuar depot e logjistikës së ISIS në verilindje të Irakut.

Franca ka kryer më parë disa fluturime për njohjen e terrenit mbi Irak dhe ka ofruar armatim për luftëtarët kurdë. /albeu.com/
Shtuar më 19/09/2014, ora 12:23
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori