Fotografitë e dhimbshme të luftrave në botë (FOTO LAJM)

Dorothea Lange është quajtur si fotografja më e madhe e fotografive të luftës në Shtetet e Bashkuara të Amerikës.

Ajo është e njohur për fotografitë e saj në 42 luftëra në mbarë botën.

Në këto foto shfaqen emocionet, dhimbjet, vështirësitë dhe vuajtjet e njerëzve, të cilët lufta i ka detyruar të vuajnë. /albeu.com/


Shtuar më 19/09/2014, ora 15:29
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori