Forcat e Gadafit i afrohen Bregasit
Televizioni shtetëtor liban raportoi se forcat qeveritare e kanë marrë kontrollin ndaj vendit Ajdabiyah, ndërsa së shpejti do të lëvizin në Bengazi. Gjatë një fjalimi në kryeqytetin Tripoli,Gadafi i ka dënuar kryengritësit duke i cilësuar si hipokritë dhe tradhtarë.

Këto deklarata kanë acaruar akoma më shumë gjendjen në kampin e kryengritësve. /albeu.com/
Shtuar më 16/03/2011, ora 10:17

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori