Flet njeriu më inteligjent i planetit: Ja e vërteta e Donald Trumpit
Stephen Hawking
Stephen Hawking, i cili konsiderohet si një nga njerëzit më inteligjentë të planetit ka komentuar zgjedhjen Donald Trump si president të SHBA-ve.

Në shpjegimin e tij nuk mungon edhe ironia të cilën ai e përdor shpesh.

“Si e shpjegoj popullaritetin e Donald Trump?”. Përgjigjja është një dhe e qartë. “Ky është një nga misteret më të mëdha të origjinës së Universit”.

Batutën e ka bërë në një intervistë për televisionin britanik Itv ku ka shtuar.

“Është një demagog që përmbledh instiktet më të ulëta të zgjedhësve”, u shpreh ai./Albeu.com/
Shtuar më 11/11/2016, ora 23:06
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori