Flash lajme Lajmet e fundit ne lidhje me shperthimet ne Londer
Albeu.com
22:00- Arrijne me qindra telefonata ne numrin e policise. Njerezit te frikesuar lajmerojne per sende te dyshimta rrugeve. Policia theksone se eshte e veshtire tu pergjigjet te gjithe telefonataveFlash lajme nga Londra:

22:00- Arrijne me qindra telefonata ne numrin e policise. Njerezit te frikesuar lajmerojne per sende te dyshimta rrugeve. Policia theksone se eshte e veshtire tu pergjigjet te gjithe telefonatave

17:40 - Sipas Policise se Londres ne shperthimet e sotme nuk ka te vdekur por vetem nje te lenduar lehte.

16:00 - Policia e Londres njoftoi se pas analizave te bera nuk eshte verejtur ne perberje kimike te bombave te shperthyera.

15:00 - Kryeministrit Blair mledhi urgjentisht komisionin per gjendje e jashtezakonshme ne Londer. Ai ftoi ekipin e quajtur "Kobra", i perbere nga shefat e sigurimit, per te diskutuar ne lidhje me sigurine ne vend dhe hapat e metejme.

15:00- Blair ne mbledhjen me shefat e sigurimit ka ftuar edhe Ministrin e Brendshem Charles Clarke dhe disa nga anetaret e kabinetit.

14:43 - Forca Policore kane rrethuar Spital e Universitetit te Londres dhe kane ndaluar hyrjen dhe daljen nga spitali.

14:00 - Shefi i Policise se Londres kerkoi nga qytetaret qe te mos levizin dhe te presin ne vendin ku gjenden. Metrot e qytetit jane mbyllur. Eshte ndaluar levisja e njerezve ne rruget e Londres . Ai gjithashtu theksoi se behet fjale per shperthimet te medha por pa shume pasoja.
Shtuar më 21/07/2005, ora 20:13
Tage: arkiv

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori