Fiton 24 milion dollarë në lotari, taksisti do të blejë një Ferrari (FOTO LAJM)

Një shofer taksie fitoi një çmim të pabesueshëm prej 24.5 milion dollarëve lotari, pavarësisht se nuk kishte të gjitha numrat.

Babai i pesë fëmijëve Amo Riselli, 50 vjeç, u zbulua sot si fituesi me fat që mori në dorë çmimin e fundit të 2017 më 27 dhjetor.

Z. Riselli, nga Gloucester, kishte biletën fituese dhe kështu u bë milioner, përcjell albeu.com

Ai tha në një konference shtypi sot se si ai planifikon të dalë në pension dhe të blejë një Ferrari.

Numrat fitues yë lotarisë ishin 18, 36, 48, 57, 58, 59 dhe top bonus ishte 50.

Pas ndarjes së lajmit me familjen e tij - përfshirë nënën e tij Maria, katër vëllezërit dhe motrat e tij dhe pesë vajzat e tij - Z. Riselli e quajti mrekulli këtë që i ndodhi. /albeu.com/


Shtuar më 03/01/2018, ora 15:34

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori