Financimet e paligjshme nga Libia, arrestohet ish-Presidenti francez Sarkozy
Ish-presidenti francez Nicolas Sarkozy është arrestuar ditën e sotme pasi akuzohet për marrjen e 42 milion paund në pagesa të paligjshme nga diktatori i djathtë libian, kolonel Gaddafi.

63-vjeçari u arrestua nga policia gjyqësore në Paris dhe u dërgua në selinë e saj në lagjen Nanterre, përcjell albeu.com

Sarkozi thuhet se ka marrë rryshfete në vitin 2007">2007, gjatë fushatës zgjedhore presidenciale kur mori mandatin pesëvjeçar.

Kjo është hera e parë që Nikolas Sarkozi është dëgjuar në lidhje me dyshimet për financimin e paligjshëm në fushatën e tij në vitin 2007">2007. /albeu.com/
Shtuar më 20/03/2018, ora 09:23
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori