Financila Times: Rusia dhe Kina nuk do ta pengojnë njohjen e pavarësisë së Kosovës
Albeu.com
Rusia dhe Kina kanë paralajmëruar SHBA-të se nuk do ta pengojnë pavarësinë e Kosovës shkruan gazeta Financial Times. Sipas gazetës, sekretarja amerikane e shtetit Kondoliza Rajs kohë më parë kishte biseduar në Uashington me shefin e diplomacisë ruse Sergerj Llavrov dhe ka marrë premtime nga ai se Moska nuk do ta pengojë pavërasinë e Kosovës.
Shtuar më 15/03/2006, ora 11:43
Tage: arkiv

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori