Financial Times: Rusia synon destabilizimin e Ballkanit
Gazeta prestigjoze "The Financial Times", në një artikull të publikuar sot për situatën kaotike politike në Ballkan, ka akuzuar Rusinë pasi po synon destabilizimin e këtij rajoni.

Sipas gazetës, Bashkimi Europian dhe NATO mund të kenë gabuar në gjykimin e tyre rreth politikave të presidentit rus, Vladimir Putin dhe konfliktin në Ukrainë.

Ajo çfarë Putin realisht po synon nuk është konflikti në Ukrainë, por destabilizimin në Ballkanin Perëndimor.

artikull shkruhet gjithashtu se destabilizimi mund të ndodhë shpejt pasi ky është një qëllim i prerë i Rusisë. /albeu.com/
Shtuar më 12/03/2017, ora 10:32

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori