Fillon samiti i G20, gati për të gjetur rrënjët e problemeve globale
Ka filluar tashmë samiti i shumëpërfolur i G20-tës.

Fuqitë e mëdha botërore janë takuar në Kinë ku pritet të zhvillohen bisedime të rëndësishme mes liderëve botëror si Brexit, ISIS, tensionet mes Rusisë dhe Ukrainës etj.

"Ne duhet ta shndërrojmë G20-ën në një ekip aksioni dhe jo në një shfaqje bisedimesh", ka deklaruar presidenti i Republikës Popullore të Kinës, Xi Jinping, duke shtuar se linderët duhet të gjejnë rrënjët e probleme ekonomike globale. /albeu.com/


Shtuar më 04/09/2016, ora 11:49

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori