Fenomeni i akujve blu në Miçigan, mahniten fotografët (FOTO LAJM)

Fotografi mahnitëse tregojnë fenomenin atyror të njohur si akulli blu në gadishullin e sipërm dhe të poshtëm të Miçiganit që ndodhi këtë javë.

Fotografët u dyndën për të kapur pamjet e pazakonta.

Akulli blu ndodh kur bora bie mbi një akullnajë, ngjeshet dhe bëhet pjesë e akullnajës, përcjell albeu.com

Dhjetëra njerëz u rreshtuan përgjatë bregut për të marrë fotografi dhe u ngjitën mbi blloqet e mëdha të akullit, mbi 30 metra të gjatë. /albeu.com/
Shtuar më 28/02/2018, ora 11:19

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori