Femra kurde kryen sulm vetëvrasës kundër ISIS
Një femër sulme ka kryer sulm vetëvrasës ndaj militantëve të ISIS afër qytetit të Kobanit, jashtë kufirit të sulmuar sirian.

Observatori sirian për të Drejtat e Njeriut ka thënë se kjo grua e ka mbuluar veten me mjete shpërthyese dhe është vetëhedhur në erë.

“Sulmi ka shkaktuar vrasje, por ende nuk dihet numri i tyre’, ka thënë drejtori i Observatorit, Rami Abdel Rahman.

Kobani është një qytet kurd afër kufirit me Turqinë, tashmë nën sulmet e ISIS. /albeu.com/
Shtuar më 06/10/2014, ora 11:05

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori