Fëmijës të porsalindur ia lënë emrin "Je suis Charlie"
Ngjarja e ndodhur në Paris ka bërë që shumë qytetarë nga e mbarë bota të solidarizohen në mënyrën e tyre lidhur me ngjarjen.

Një "solidaritet" tejet i rrallë ka ardhur nga prindërit e një foshnje, që ia kanë lënë emrin fëmijës së tyre "Je suis Charlie" (Unë jam Charlie).

Motoja e famshme "Je suis Charlie" u bë mjaft e përdorur në botë dhe me këtë moto protestuan mjaft qytetar në solidaritet me viktimat e sulmit të Parisit.

Fotoja me emrin e foshnjës është hedhur në Instagram nga nëna e fëmijës./albeu.com/
Shtuar më 08/01/2015, ora 14:58
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori