FBI konfirmon se po heton mbi lidhjet e Trump me Putin
Drejtori i FBI-së amerikane James Comey, ka konfirmuar se Byroja po heton ndërhyrjet e pretenduara ruse në zgjedhjet presidenciale amerikane të vitit të shkuar.

Gjatë një seance në komisionin hetimor të senatit amerikan, ai deklaron se ka qenë i “autorizuar nga Departamenti i Drejtësisë për të konfirmuar se FBI është duke hetuar përpjekjet e qeverisë ruse për të ndërhyrë në zgjedhjet presidenciale në 2016”.

Zt. Comey shpjegoi se kjo përfshin lidhjet e dyshuara ndërmjet stafit të fushatës dhe agjentëve rusë.

Sipas tij, hetimet janë “shumë komplekse” dhe nuk mund të japë një afat kohor se kur do të mbarojë ky hetim.

Shefi i FBI-së deklaron se nuk mund të flitet dhe se puna nuk puna nuk mund të bëhet e drejtë për sa kohë po hetohet për rastin. /albeu.com/

Shtuar më 20/03/2017, ora 16:51

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori