Fabrika përfshihet nga zjarri, 80 viktima në Pakistan
Të paktën 80 persona kanë humbur jetën si pasojë e një zjarri që ka rënë në një fabrikë tekstilesh në qytetin Karachi të Pakistanit. Mediat vendase raportojnë për një numër të madhe të plagosurish ndërsa bilanci i viktimave mund të rritet.

Godina nuk ka pasur asnjë masë sigurie. Në projektimin e ndërtesës nuk është parashikuar asnjë dalje emergjence dhe punëtorët u bllokuan brenda”, tha një dëshmitar për AFP-në. /albeu.com/
Shtuar më 12/09/2012, ora 11:06
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori