Evakuohen mijëra banorë pas zjarrit masiv në Kaliforni
Pëlqej
Abonohu për lajmet me e-mail:
E-maili juaj:      Tani, kontrolloni e-mailin tuaj dhe konfirmoni abonimin!
Los Anxhelosi është përfshirë nga një vatër gjigande zjarri e cila është përhapur me shpejtësi duke shkatërruar më shumë se 7.200 hektarë në më pak se 24 orë.

Qeveria ka shpallur situatë të jashtëzakonshme dhe si pasojë e zjarrit janë evakuar e rreth 82.600 persona në Kaliforni.

Zjarri u regjistrua dje në mëngjes rreth orës 10:30 përpara konstatimit të një reje të dendur tymi që vinte nga majat e maleve të shkrumbuara në kontenë San Bernardino, rreth 100 kilometra në lindje të Los Anxhelos.

Rreth orës 22:30 sipas orës lokalejanë djegur më shumë se 7.200 hektarë dhe rreth 34.500 shtëpi dhe ndërtesa paraqesin rrezikun e përfshirjes nga flakët e zjarrit, sipas "Inciweb". /albeu.com/

Shtuar më 17/08/2016, ora 09:35

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori
 
Portali i njohur sportiv “Goal.com” ka publikuar karikaturën e ditës së sotme ku personazhet kryesore sigurisht do të ishin nga super ndeshja ndërmjet Barcelonës dhe Juventusit.

Në të është trinomi i frikshëm i Barcelonës MSN dhe dyshja e hekurt e mbrojtjes juventine, Bonucci-Chiellini.

Portali i njohur sportiv “Goal.com” ka publikuar karikaturën e ditës së sotme ku personazhet kryesore sigurisht do të ishin nga super ndeshja ndërmjet Barcelonës dhe Juventusit. Në të është trinomi i frikshëm i Barcelonës MSN dhe dyshja e hekurt e mbrojtjes juventine, Bonucci-Chiellini.