Europës i duhen reforma për stimulimin e rritjes ekonomike
Zëvendësshefi i Fondit Monetar Ndërkombëtar David Lipton këshillon që Europa të miratojë reforma thelbësore për të stimuluar rritjen ekonomike.

"Qeveritë dhe institucionet e eurozonës kanë ndërmarrë masa të rëndësishme, por Europa duhet të miratojë reforma thelbësore për stimulimin e rritjes ekonomike dhe për krijimin e vendeve të punës", deklaroi Lipton në një konferencë shtypi në Londër. /albeu.com/
Shtuar më 27/04/2013, ora 16:55

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori