Europë, i ftohti vazhdon të marrë jetë njerëzish
I ftohti vazhdon të mbajë të paralizuar Europën, duke shënuar viktimareja në kontinent.

Në Rumani janë regjistruar 13 viktimareja si pasojë e acarit dhe stuhisë.Serbia, Bosnja, Mali i Zi dhe Kroacia janë goditur po ashtu rëndë nga reshjet e borës dhe temperaturat e ulëta, të cilat njëkohësisht kanë shkaktuar edhe rritje të çmimeve të ushqimeve dhe karburanteve, pasi banorët kanë nisur të blejnë me shumicë.

Në Moldavi, temperaturat pritet të zbresin në minus 31 gradë celsius gjatë fundjavës. Viktima nga ngricat janë raportuar edhe në Evropën Qendrore dhe Veriore. Në Poloni, numri i të vdekurve nga të ftohtët është rritur nga 5 në 82 persona, vetëm në dy ditët e fundit. /albeu.com/
Shtuar më 11/02/2012, ora 10:57

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori