Eskorta e frikshme e Erdoganit lë me gojë hapur gjermanët (VIDEO)
Presidenti turk Rexhep Tajip Erdogan sapo ka lënë pas një vizitë të rëndësishme në Gjermani, ku u ftua nga homologu Frank-Walter Steinmeier.

Erdogan u takua dhe me kancelaren Merkel, në një përpjekje të dyanshme për shuarjen e fërkimeve dhe normalizimin e mardhënieve.

Ndër të tjera, në vizitën e tij Erdogan morri pjesë dhe në inagurimin e xhamisë së Këlnit, ndër më të mëdhatë dhe më modernet në Europë.

Dhe, rrugës për aty, është regjistruar një prej eskortave shoqëruese më pompoze.

Kanë qenë mbi 50 automjete që kanë përcjellë udhëtimin dhe mbërritjen në Këln të Erdoganit.

Për më tepër, ndiqni pamjet në videon e mësipërme!
Shtuar më 04/10/2018, ora 12:11

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori