Është aq ftohtë sa po ngrijnë dhe peshkaqenët, fotot e frikshme nga SHBA (FOTO LAJM)

SHBA-të janë duke përjetuar temperatura të pazakonta këto ditë, të cilat arrijnë deri në -38 gradë në qytete të caktuara. I ftohti i madh ka paralizuar jetën në zona të Michigani-t dhe Ohio-s ku makinat nuk mund të ecin në rrugë për shkak të akullit.

Ndërkohë, mediata e huaja kanë publikuara foto ku duket e ngrirë në një pjesë të madhe të saj Ujëvara e Niagarës, kurse një peshkaqen u gjet i ngrirë në Massachusetts pasi kishte dalë në breg, shkruan Albeu.com.

Temperaturat pritet të vazhdojnë kështu edhe në ditët në vijim, ndërsa parashikohet ulje e mëtejshme gjatë natës së ndërrimit të viteve. /albeu.com/
Shtuar më 30/12/2017, ora 16:36

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori