Erdogani ua ndalon turqve përdorimin e iPhone
Presidenti turk Erdogan i ka shpallur tradhtar të gjithë ata që përdorin iPhone duke e cilësuar këtë si mall amerikan, i cili duhej bojkotuar.

Thirrja e Erdogan erdhi pas përplasjeve politike dhe ekonomike me SHBA, e cila i ka vendosur edhe embargo disa ministrave turq, ndërsa është bërë gati të fusë në listën e zezë edhe dhëndrin e presidentit turk.

"Përdorni Samsung", tha Erdogan sot duke tentuar kështu të nisë një fushatë për bojkotimin e mallrave amerikan. /albeu.com/
Shtuar më 14/08/2018, ora 12:10
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori