Erdogan: Shpresoj te permiresojme marredheniet me Greqine
Albeu.com
Kryeministri turk, Recep Tajip Erdogan gjatë takimit me presidentin grek, Karolos Papulias theksoi se shpresonte që marrëdhëniet greko-turke të hynin në një fazë më të mirë.
"Besoj se kjo vizitë do të jetë një fillim për futjen e marrëdhënieve greko-turke në një fazë më të mirë'', theksoi Erdogan. Kryeministri turk, kujtoi se gjatë mandatit të tij kishte zhvilluar gashtë vizita zyrtare dhe jozyrtare në Greqi, e fundit e të cilave u zhvillua në vitin 2004.
Shtuar më 14/05/2010, ora 16:15
Tage: arkiv

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori