Erdogan ofron mbështeje për popullin sirian
Kryeministri turk Rexhep Tayp Erdogan ka shprehur mbështetjen e tij për popullin sirian gjatë takimit të ministrave të jashtëm të 70 vendeve perëndimore dhe arabe të mbajtur gjatë së dielës në Stamboll.

“Njerëzit në Siri po vdesin dhe lagje të tëra janë rrethuar nga forca ushtarake”-tha Erdogan në fjalën e tij. Ministrat e Jashtëm, diskutojnë për të gjetur një rrugë që do t’i japë zgjidhje krizës siriane. /albeu.com/
Shtuar më 01/04/2012, ora 17:20

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori