Erdogan nuk ndalet, kërcënon sërish Greqinë: Respektoni të drejtat tona!
Presidenti i Turk, Rexhep Taip Erdogan gjatë konferencës së mbajtur ditën e sotme ka paralajmëruar dhe kërcënuar Greqinë se do i japë përgjigjen që meriton sa i përket situatës në Mesdheun Lindor.

"Ne do të dijmë t’i japim përgjigjen që meriton Greqia dhe Qiproja greke.

I kemi treguar të gjithëve që s’do të ketë plan që nuk respekton të drejtat e vendit tonë dhe Qipros turke në Mesdheun Lindor." – u shpreh presidenti turk.
Shtuar më 14/10/2020, ora 18:26

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori