Erdogan kërkon nga Hollande marrëdhënie të reja
Rexhep Tajjip Erdogan
Kryeministri Turk Rexhep Taip Erdogan përmes një bisede telefonike ka uruar presidentin e sapo zgjedhur të Francës, Fransua Hollande ndërsa ka kërkuar një ndryshim të marrëdhënieve mes këtyre dy vendeve.

“Kam besim në një erë të re marrëdhëniesh mes Turqisë dhe Francës”,- mësohet të jetë shprehur Erdogan gjatë kësaj bisede. /albeu.com/
Shtuar më 11/05/2012, ora 13:13

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori