Erdogan dorëzohet përballë Trumpit, i ndal sulmet ndaj kurdëve
Turqia dhe Shtetet e Bashkuara të Amerikës janë marrë vesh për një armëpushim të menjëhershëm në pjesën veriore të Sirisë.

Ky armëpushim do të zgjasë për 120 orët e ardhshme, bën të ditur televizioni informativ gjerman N-TV.

Lajmin e ka bërë të ditur nënpresidenti i Amerikës, Mike Pence.

Ai po qëndron në Ankara, ku sot është takuar me presidentin e Turqisë, Recep Tayyip Erdogan.

Takimi vjen pasi shefi i Pence, Donald Trump, e porositi Erdoganin të mos bëhet “budalla” dhe të mos kryejë masakër ndaj kurdëve në Siri.
Shtuar më 17/10/2019, ora 20:19

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori